You are here
Home > Citizens Shield > NORFU RUGBY DRAWS – 29th JULY 2017

NORFU RUGBY DRAWS – 29th JULY 2017

Liquorland Oamaru Citizens Shield 2017
Semi-Final Rugby

Premier Rugby
Saturday 29 July 2017


Old Boys vs Kurow, WCS 1, 2.30pm.
Duty Team: Old Boys
Changing Rooms: Old Boys WCS 1 & 2, Kurow WCS 3 & 4
Referee: Craig Kingan
Asst Referees: James Symes and Nick Webster


Valley Waitaki Milking vs Subway Excelsior, Valley, 2.30pm.
Duty Team: Valley
Changing Rooms: Valley Club Rooms.
Referee: Blair Malcolm
Asst Referees: Dylan Winter and Craig Cottier


Womens Semi Final


North Otago Women vs Pirates, Hancock Park Dunedin, 12.30pm


Secondary School Rugby
1st XV St Kevin’s vs Dunstan, SKC, 1.00pm. Referee: Wayne Boyle.
Assistant Referees: Chris Brien and Glynn Cameron.

1st XV Waitaki BHS vs Otago BHS 2nd XV, WBHS, 1.00pm. Referee: Nick Webster.
Assistant: Referees: Andrew Harding and Roly Senior.

U16 Colts St Kevin’s vs Dunstan, SKC, 12.30pm. Referee: Craig Cottier.

U16 Waitaki BHS vs Roncalli College, WBHS, 12.15pm. Referee: James Symes.

U14.5 Waitaki BHs Red vs Timaru BHS Panthers, WBHS, 10.45am. Referee: Simon Vernon.

U14.5 St Kevin’s vs Mackenzie, SKC, 10.45am. Referee: Dylan Winter.


The JAB draw for Saturday 29 July 2017 is as follows. First team named provides the referee, unless one is named.

29 July 2017 – Week 11
5 Years
11.00am Kurow Rams vs Excelsior Hawkes Excelsior, Kurow
11.00am Kurow Bulls vs Excelsior Vipers, Kurow
10.00am Athletic vs Valley Gold, 10A
10.00am Old Boys vs Valley Black, 10B
10.30am St Joseph’s vs Valley Blue, 10A

6 Years
10.00am Maheno vs Excelsior Tigers, Maheno
11.00am Kurow vs St Joseph’s, Kurow
10.00am Excelsior Eagles vs Athletic Maroon, 9A
10.00am Athletic Gold vs Union, 9B
10.00am Valley vs Excelsior Lions, Weston

7 & 8 Years
11.00am Kurow vs St Joseph’s, Kurow
10.00am Valley Blue vs Valley Black, Weston
10.00am Maheno vs Valley Gold, Maheno
10.00am Excelsior Rhinos vs Union, WCS 7
10.00am Excelsior Rams vs Excelsior Wolverines, WCS 8
10.30am Athletic vs Old Boys, WS 7

9 & 10 Years
10.00am St Joseph’s vs Athletic WCS 3
11.00am Kurow vs Excelsior/Maheno, Kurow
10.00am Valley vs Union, Ngapara

11 & 12 Years
11.00am Union/Kurow vs Excelsior/Maheno, Kurow
11.00am Valley vs Athletic, Ngapara
BYE: St Joseph’s

Duty Team: Excelsior

Similar Articles

Leave a Reply

Top